Zum Inhalt springen

Kanton Cambrai

Aus Wikipedia
Kanton Cambrai
Region Hauts-de-France
Département Nord
Arrondissement Cambrai
Haptoat Cambrai
Eihwohna 56.822 (1. Jén. 2018)
Dichtn 370 Eihw./km²
Flächn 153,40 km²
Gmoana 27
INSEE-Code 5909
Koordinatn 50° 10′ N, 3° 14′ OKoordinaten: 50° 10′ N, 3° 14′ O
Häh 32–121 m

Log vom Kanton Cambrai im
Département Nord
Log van Kanton innahoib van Département Nord

Da Kanton Cambrai is dea mid da Kantonsreform 2015 buidde 9. Kanton van Département Nord und ghead zan Arrondissement Cambrai. Er hod 57.375 Eihwohna (Stond: 1. Jenna 2015).[1]

Da Kanton umfossd 27 Gmoana[2], drunta sämtliche van friahan Kanton Cambrai-Ouest sowia Tei vo de friahan Kantone: Cambrai-Est und Marcoing, nämli:

GmoaEihwohna
(Joar: 2014)
Fläch
(km²)
Bevejkarungsdichtn
Eihw./km²)
Code INSEEPostleitzoih
Abancourt4575,67815900159268
Anneux2805,44515901059400
Aubencheul-au-Bac5013,21575902359265
Bantigny4963,171565904859554
Blécourt3133,58875908559268
Boursies3707,62495909759400
Cambrai32.89718,121.8165912259400
Cuvillers1932,83685916759554
Doignies3357,4455917659400
Escaudœuvres3.3026,644975920659161
Estrun7102,822525921959295
Eswars3462,781245921659161
Fontaine-Notre-Dame1.79110,521705924459400
Fressies5684,731205925559247
Haynecourt3335,92565929459268
Hem-Lenglet5764,941175930059247
Mœuvres4317,38585940559400
Neuville-Saint-Rémy3.8712,371.6335942859554
Paillencourt9947,561315945559295
Proville3.1696,315025947659267
Raillencourt-Sainte-Olle2.3207,093275948859554
Ramillies5915,111165949259161
Sailly-lez-Cambrai4593,281405952159554
Sancourt1983,88515955259268
Thun-l'Évêque7425,691305959359141
Thun-Saint-Martin5266,03875959559141
Tilloy-lez-Cambrai5343,321615959759554

Bevejkarungsentwicklung

[Werkeln | Am Gwëntext werkeln]
Bevejkarungsentwicklung
Joar Eihwohna
201257.396
201357.413
201457.303
201557.375
  1. ↑ Bekanntmachung des Nationalen Statistikinstituts van 11. Feba 2015. Archiviert vom Original am 4. Meaz 2016; abgerufen am 20. August 2016.
  2. ↑ Artikel 10 des Dekrets Nr. 2014-167 van 17. Feba 2014 iwa de Obgrenzung vo de Kantone im Departement Nord (Seite nicht mehr abrufbar; Suche in Webarchiven)